عکس مستند

جشنواره عکس مستند

داوران

علی فریدونی متولد ۱۳۳۳ است
او عکاسی را از سال ۱۳۴۹ در عکاسی شاهرخ واقع در خیابان قزوین، چهارراه عباسی تجربه کرد و از سال ۱۳۵۵ در خبرگزاری جمهوری اسلامی عکاسی (پارس) در بخش لابراتوار آغاز به کار کرد.
او پس از چندسال ماموریت یافت تا با حضور در منطقه عملیاتی از شکست حصر آبادان عکاسی کند و این شد اولین دوربین به دست گرفتن او..

از مجموعه نمایشگاههای انفرادی و دسته جمعی او نمایشگاههای خانه عکاسان، موزه هنرهای معاصر، هلال احمر، آزادگان و جانبازان و نمایشگاه یونسکو است.
آخرین نمایشگاهش نیز نزدیک به ۲۵ عکس از حماسه هشت ساله دفاع مقدس بوده که در قالب نمایشگاهی گروهی از ۳۱شهریور ماه تا ۱۵ مهرماه سال ۱۳۸۷ در موزه هنرهای معاصر فلسطین به نمایش درآمد


مجتبی کوچکی دانشجوی فلسفه و علاقمند به عکاسی مستند اجتماعی است. از سال ۱۳۷۶ به طور جدی شروع به کار عکاسی کرده است. در طول سالهای ۱۳۷۵ تا ۱۳۸۴ در خانه عکاسان مشغول بوده و در آنجا چندین مسئولیت و مدیریت از جمله: آژانس عکس،نمایشگاه های خانه و … را بر عهده داشته است.

از سوابق اجرایی وهنری او می توان به برگزاری یک دوره نمایشگاه انفرادی با گروه طوسی در گالری لاله

و کسب چندین رتبه در مسابقات عکاسی داخلی اشاره کرد.


 

ساسان مویدی در سال ۱۳۳۸ در تهران متولد شد.
عکاسی را از سن هفده سالگی به صورت حرفه ای در روابط عمومی تلویزیون آموزشی در سال۱۳۵۵ شروع کرد واز سال ۱۳۶۱تا ۱۳۷۹ به عنوان عکاس و حامی پنج مجله هفتگی و ماهنامه مشغول بود.
از سال ۱۳۷۹ تا ابتدای اردیبهشت ماه سال ۱۳۸۶ در واحد عکاسی سیما دوره خدمتش را به پایان رساند و علاقه اش به عکاسی مستند باعث شده تا در این شاخه از عکاسی مشغول باشد.
از سوابق اجرایی و هنری او می توان به دریافت لوح زرین دستخط حضرت امام خمینی”ره”به عنوان عکاس برگزیده هشت سال دفاع مقدس و
عکاس کتاب “تهران، پنجاه روز از جنگ”، موضوع حمله موشکی کشور عراق به شهر تهران، اشاره کرد.