عکس مستند

جشنواره عکس مستند

داوران

علی فریدونی متولد ۱۳۳۳ است
او عکاسی را از سال 1349 در عکاسی شاهرخ واقع در خیابان قزوین، چهارراه عباسی تجربه کرد و از سال 1355 در خبرگزاری جمهوری اسلامی عکاسی (پارس) در بخش لابراتوار آغاز به کار کرد.
او پس از چندسال ماموریت یافت تا با حضور در منطقه عملیاتی از شکست حصر آبادان عکاسی کند و این شد اولین دوربین به دست گرفتن او..

از مجموعه نمایشگاههای انفرادی و دسته جمعی او نمایشگاههای خانه عکاسان، موزه هنرهای معاصر، هلال احمر، آزادگان و جانبازان و نمایشگاه یونسکو است.
آخرین نمایشگاهش نیز نزدیک به 25 عکس از حماسه هشت ساله دفاع مقدس بوده که در قالب نمایشگاهی گروهی از 31شهریور ماه تا 15 مهرماه سال 1387 در موزه هنرهای معاصر فلسطین به نمایش درآمد


مجتبی کوچکی دانشجوی فلسفه و علاقمند به عکاسی مستند اجتماعی است. از سال 1376 به طور جدی شروع به کار عکاسی کرده است. در طول سالهای 1375 تا 1384 در خانه عکاسان مشغول بوده و در آنجا چندین مسئولیت و مدیریت از جمله: آژانس عکس،نمایشگاه های خانه و … را بر عهده داشته است.

از سوابق اجرایی وهنری او می توان به برگزاری یک دوره نمایشگاه انفرادی با گروه طوسی در گالری لاله

و کسب چندین رتبه در مسابقات عکاسی داخلی اشاره کرد.


 

ساسان مویدی در سال 1338 در تهران متولد شد.
عکاسی را از سن هفده سالگی به صورت حرفه ای در روابط عمومی تلویزیون آموزشی در سال1355 شروع کرد واز سال 1361تا 1379 به عنوان عکاس و حامی پنج مجله هفتگی و ماهنامه مشغول بود.
از سال 1379 تا ابتدای اردیبهشت ماه سال 1386 در واحد عکاسی سیما دوره خدمتش را به پایان رساند و علاقه اش به عکاسی مستند باعث شده تا در این شاخه از عکاسی مشغول باشد.
از سوابق اجرایی و هنری او می توان به دریافت لوح زرین دستخط حضرت امام خمینی”ره”به عنوان عکاس برگزیده هشت سال دفاع مقدس و
عکاس کتاب “تهران، پنجاه روز از جنگ”، موضوع حمله موشکی کشور عراق به شهر تهران، اشاره کرد.